User:Mct/locker: Difference between revisions
From Pumping Station One
m →rotary |
m →rotary |
||
| Line 433: | Line 433: | ||
! shank | ! shank | ||
! flutes | ! flutes | ||
! material | |||
! desc | ! desc | ||
! state | ! state | ||
| Line 440: | Line 441: | ||
| 1" | | 1" | ||
| 1/4" | | 1/4" | ||
| 2 | | 2, straight | ||
| carbide | | carbide | ||
| end mill | |||
| used | |||
|- | |||
| 1 | |||
| 1/8" | |||
| 3/8" | |||
| 1/4" | |||
| 2, straight | |||
| carbide | |||
| end mill | |||
| new | |||
|- | |||
| 1 | |||
| 1/16" | |||
| 1/4" | |||
| 1/4" | |||
| 2, straight | |||
| carbide | |||
| end mill | |||
| new | | new | ||
|- | |- | ||
| Line 448: | Line 468: | ||
| n/a | | n/a | ||
| 1/2" | | 1/2" | ||
| 2 | | 2, straight | ||
| carbide | | carbide | ||
| v bit | |||
| used | | used | ||
|} | |} | ||