User:Mct/locker: Difference between revisions
From Pumping Station One
m →misc |
m →rotary |
||
| Line 391: | Line 391: | ||
== rotary == | == rotary == | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|+ center drills | |+ center drills | ||
| Line 570: | Line 526: | ||
| drill & countersink combo (nos. 6, 8, 10, 12) for wood | | drill & countersink combo (nos. 6, 8, 10, 12) for wood | ||
| no wear | | no wear | ||
|} | |||
=== drill bits === | |||
{| class="wikitable" | |||
|+ number size | |||
|- | |||
! count | |||
! diameter | |||
! finish | |||
! wear | |||
|- | |||
| 1 | |||
| no. 37 | |||
| black oxide | |||
| small built-up edge | |||
|- | |||
| 1 | |||
| no. 22 | |||
| black oxide | |||
| none | |||
|- | |||
| 1 | |||
| no. 8 | |||
| black oxide | |||
| none | |||
|} | |||
{| class="wikitable" | |||
|+ fractional | |||
|- | |||
! count | |||
! diameter | |||
! finish | |||
! wear | |||
|- | |||
| 1 | |||
| 1/16" | |||
| black oxide | |||
| none | |||
|- | |||
| 1 | |||
| 5/64" | |||
| black oxide | |||
| none | |||
|- | |||
| 1 | |||
| 3/32" | |||
| black oxide | |||
| none | |||
|- | |||
| 2 | |||
| 7/64" | |||
| black oxide | |||
| none | |||
|- | |||
| 1 | |||
| 1/8 | |||
| black oxide | |||
| none | |||
|- | |||
| 1 | |||
| 5/32" | |||
| black oxide | |||
| none | |||
|- | |||
| 1 | |||
| 3/16" | |||
| black oxide | |||
| none | |||
|} | |} | ||